Nowa szkoła na Wojszycach!

Wróc do listy aktualności
opublikowano:
Przy ul. Asfaltowej  na Wojszycach powstanie nowy zespół szkolno-przedszkolny dla 1000 uczniów i 200 przedszkolaków. W nowym budynku powstaną 44 sale lekcyjne, trzy sale gimnastyczne, boiska zewnętrzne i bieżnia. Dodatkowo inwestycja będzie skoordynowana z budową około 750-metrowego fragmentu ulicy.  Przy jezdni powstanie także ścieżka rowerowa i chodniki. Inwestycja ma być gotowa do 2023 roku

 

Nowa szkoła wraz z przedszkolem  powstanie w bliskiej odległości od naszej inwestycji Ogrody Szymborskiej. Szkoła z 43 salami pomieści 1000 uczniów, przedszkole ( 8 sal) 200 osób. Trzecim obiektem bedzie blok sportowy z trzema salami. Wykonawca utworzy ogród i place zabaw dla przedszkolaków (osobno dla starszych i młodszych) oraz uczniów. Ponadto zbuduje boisko wielofunkcyjne, do piłki nożnej, bieżnię prostą oraz skocznię do skoku w dal. Miasto przewiduje możliwość korzystania z atrakcji przez mieszkańców poza godzinami zajęć szkolnych.
 

W konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej ZSP. Zgłosiło się czternastu zainteresowanych. Zwyciężyła wrocławska pracownia Major Architekci Sp. z o.o., co umożliwiło jej przygotowanie właściwego projektu.

Wizualizacje MajorArchitekci 
Wróc do listy aktualności